Student în inginerie pentru o zi

Facultatea de Inginerie Industrială, Robotică și Managementul Producției (IIRMP) din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca are deosebită plăcere de a va invită să participați împreună cu elevii de clasa a 12-a din liceul dvs. la al doilea eveniment din anul 2022 din seria "Student în inginerie pentru o zi" în dată de 8 aprilie 2022, de la ora 11 la sediul facultății noastre de pe Blv. Muncii nr. 103-105 Cluj-Napoca.

Acest workshop de tip "ziua porților deschise" este dedicat familiarizării elevilor aflați în pragul absolvirii liceului cu oferta educațională de programe de licență a facultății noastre într-o modalitate interactivă și captivantă.

Pe parcusul zilei, elevii vor avea ocazia să discute cu profesorii din facultate despre programele de studii și dotările existente, să viziteze laboratoarele moderne în care au loc activitățile practice, să participe la concursuri cu premii și să asiste la prezentări ale partenerilor din mediul economic, potențiali angajatori ai viitorilor ingineri.

Vă așteptăm cu drag!

Go back