Școala de vară - Capgemini Engineering

Ce contine Programul de Practica?

Programul de practica pe care îl desfășurăm este în domeniul Embedded. Studenții au ocazia să interacționeze cu sisteme hardware, respectând un anumit proces. Cunoștințele dobândite sunt din sfera electronicii, a programării in C și a arhitecturii AUTOSAR. Se pune accentul pe lucrul în echipă și pe comunicarea armonioasă între studenți, bazată pe într-ajutorare și knowledge sharing.

Periada de Practica:

Perioada de practică este de 6 săptămâni, de obicei în iulie-august. În anul acesta perioada este 4 iulie-12 august.

Unde se desfasoara Practica:

Practica se desfășoară în birourile noastre din Cluj (Strada Gării nr. 21, clădirea E, etaj 3), Târgu-Mureș (B-dul 1 Decembrie 1918 Nr. 171 (fosta Clădire NN), Târgu-Mureș) și Brașov (Strada Hărmanului 24, Brașov).

Studenții pot să aplice trimițând CV-ul la adresa internship@altran.com

Coordonator responsabil de conventiile de practica: REDNIC Ana ana.rednic@altran.com